Michal,Kateřina a Pavlínka Maškovi.
Michal,Kateřina a Pavlínka Maškovi.
kolovozik@seznam.cz

web pro všechny cyklo/turisty....

Přihlášení k odběru novinek.

Používáte při turistice nebo cykloturistice GPS?

Ano,používám (11 | 36%)

Ubytování v krásném prostředí lázeňského městečka Lůčky

16.jpg
Orlická chata u Rampušáka
Orlická chata u Rampušáka
Návštěva nečekaného vodopádu uprostřed
lázeňského městečka na Slovensku
Vodopád Lůčky,Slovensko
Vodopád Lůčky,Slovensko

Doba ledová v Praze?Od 5.3.2011 ano!!

Tip na výlet

5.3.2011
Zajímavá výstava začíná dnes v Praze na Výstavišti v Křižíkových pavilonech.
Pokud budete chtít spojit zábavu s chutí načerpat nové znalosti,nebo zajímavou formou vzdělat Vaše dítko,máte jedinečnou šanci.

Jedná se totiž o unikátní výstavu která vychází z konceptu nejzajímavějších zvířat doby ledové, ale oproti kolekci, která je v současnosti na turné po Jižní Americe, je větší, doplněná o nové druhy a naše předky (lovce mamutů).

Všechny exponáty byly nově vytvořeny, otevření výstavy pro ně bude znamenat celosvětovou premiéru. Nejvýraznějšími druhovými novinkami jsou Gigantopithecus blacki a Arctodus simus.
foto:ihned.cz
foto:ihned.cz
Zajímavosti:
Cena
Přesnou cenu není možné zpočítat, neboť kolekce není na prodej, ale lze říci, že výrobní cena kolekce odpovídá několika supersportovním vozům.
Maxima výstavy
Největší a nejtěžší modelem je mamut – 4,1 metru, 750 kg. Na modelech je použito celktově půl tuny železa na vnitřní kostry. Celková osrstěná plocha odpovídá přibližně oponě Národního Divadla. Pokud bychom dali všechny odlitky zubů na hromadu, vážila by 5 kg. Nejakčnější pozici má šavlozubý tygr, se kterým bude možné se i speciálně nechat vyfotografovat.
Výrobní postupy
Naše modely jsou vytvářeny na základě spolupráce vědců (konkrétně RNDr. Martina Mazucha PhD.) a umělců (naše skupina celkem 25 členů). PaleoART vychází z myšlenky, že vědec není schopen vytvořit uvěřitelnou kopii a umělec bez dozoru zase není schopen vytovřit důvěryhodný model. Spolupráce dává šanci vzniknout modelům, které jsou odborně korektní (správné poměry jednotlivých částí těla dle kostry) a zároveň jsou v uvěřitelných pózách (pozice vždy reprezentuje reálnou možnou životní situaci – žádné muzejní modely „s upřeným pohledem kamsi do dáli).
Trocha technologie
Při výrobních postupech se snažíme o maximální možnou bezpečnost těch, kteří přijdou s modelem v budoucnu do kontaktu. Proto je ocelová výstuž výrazně naddimenzována. Pouřitý polystyren je samozhášecí (EPS100) a neklade žádné zvláštní protipožární požadavky.
Časová noročnost výroby
Průměrná doba pro výrobu modelu je cca 3 měsíce, při výrobě většího množství modelů je zapotřebí vždy vytvořit speciální optimalizovaný harmonogram využití času (realizace 17 modelů – doba výroby 8 měsíců).
zdroj:Incheba
Otevírací doba,vstupné
Otevírací doba
PO - PÁ: 10:00 - 21:00
SO - NE: 09:00 - 21:00

Vstupné
Rodinné: 250,- Kč
Dospělí: 100,- Kč
Děti: 50,- Kč
Studenti: 50,- Kč
Důchodci: 50,- Kč
05.03.2011 10:57:47
majklef
kolovozik@seznam.cz
Pokud se Vám na kole nechce šlapat,podívejte se sem...:-)
Stránka je věnovaná elektrokolům.
katalog stránek, firem, obchodů, katalog, nej katalog, nejkatalog.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one